Sutjeska – Mladost 1:1

Fudbaleri Sutjeske i Mladosti odigrali su neriješeno na Stadionu kraj Bistrice. Mladost je povela u sedmom minutu nakon lošeg poteza golana Giljena kada je Vlaisavljević unio loptu u mrežu domaćina. Ipak, već 4 minuta kasnije izjednačio je Zarubica nakon akcije iz prekida.

Nakon ovog remija “profitirala” je vodeća Budućnosti, koja je nakon odličnog izdanja protiv Petrovca (5:0) uvećala bodovnu prednost u odnosu na Mladost na +7. U ostalim susretima kola, Dečić je savladao Jedinstvo sa 2:1, Rudar i Lovćen su odigrali neriješeno 1:1, Grbalj je savladao na gostovanju Iskru 0:1, a Zeta je došla do pobjede protiv ekipe Bokelja u prvom minutu sudijske nadoknade 1:0.

Sudije/delegat: Džarić, R. Pajović, Šćepanović, D. Pajović, Ivanović, Radulović

Sutjeska: Giljen, Zarubica, Nikolić, Shimura, Vučić, Ivanović, Bakrač, Damjanović (⤴ Vučić 50′), Egawa (⤴ Božović 60′), Paixao, Vuković – trener: Nebojša Jovović

Mladost: Ljuljanović, Vlaisavljević (⤴ Novović 88′), Đurišić, Lakić, Martinović, B.Z. Kopitović, B.G. Kopitović, Bukorac, Kaluđerović (⤴ Petričević 65′), Igumanović (⤴ Petrović 76′), Burzanović – trener: Nikola Rakojević

Žuti kartoni: Shimura, Nikolić (Sutjeska) – Bukorac (Mladost)

U narednom kolu, nakon pauze u prvenstvu rezervisane za fudbalske reprezentacije, Mladost dočekuje ekipu Rudara. Susret se igra 16. novembra u 13:00 sati.