AC Sparta Prag – OFK Mladost 4:0 (Omladinska Liga UEFA)

Fudbaleri Mladosti poraženi su od Sparte iz Praga 4:0 u prvom kolu kvalifikacija za Omladinsku Ligu šampiona. Debitantski nastup omladinaca Mladosti u evropskom takmičenju odigrao se na stadionu Žižkov pred oko 1200 gledalaca. Susret je sudio arbitar Filip Glova iz Slovačke.

spa-mla-1

Finiš prvog poluvremena bio je presudan za pobjednika ovog susreta, vjerovatno i čitavog dvomeča. U samo dva minuta pred kraj prvog poluvremena, Česi su stigli do ogromnih 3:0.

Prvi gol na meču dao je u 20. minutu Zidan Mustedanagić, mladi bosanski napadač. U 45. minutu, Šćekić je zakačio loptu koja je nevjerovatnom putanjom završila nesrećno iza leđa golmana Pavićevića za 2:0. Prije posljednjeg sudijskog zvižduka opet je Zidan postigao gol koji je potpuno presjekao naš sastav. Konačan rezultat u 69. minutu postavio je Mareček.

Mladost nije iskoristila svoje šanse, imala je pet šuteva u okvir gola, ali je svaki odlični Kotek zaustavio. Takođe, Sparta nije iskoristila penal u 54. minutu susreta kada je Vojin Pavićević pročitao namjeru Novotnija. Revanš se igra 19. oktobra u Podgorici.