Mladost – Sutjeska 2:1

IMG_4522

Aktuelni šampion Crne Gore pobijedio je na svom terenu Sutjesku sa 2:1 u derbiju drugog kola Telekom 1.CFL. Tim Nikole Rakojevića golovima su po pobjede odveli Petrović i Đurišić, dok je strijelac za goste bio Brazilac Diaš.

Fudbaleri Mladosti su prije utakmice sa Sutjeskom primili šampionski pehar za  osvojenu titulu prošle sezone, a onda nakon 90 minuta pokazali da ga se neće tako lako odreći. Ekipa Mladosti je gotovo rutinski slavila u derbiju, lakše nego što pokazuje konačnih 2:1, upisavši prvu pobjedu ove sezone.

Šampioni

Šampioni 1.CFL 2015/2016

Na Starom aerodromu po jakom vjetru Sutjeska je igrala dobaru utakmicu sve dok nije primila prvi gol u 49. minutu, nakon čega je stala sa igrom. U utakmici u kojoj je trebalo prilagoditi igru vremenskim uslovima, Mladost je postigla golove kada je bilo teže – u drugom poluvremenu, kada je osim fudbalera Sutjeske za protivnika imala jak vjetar.

“Čista, zaslužena pobjeda, igrali smo agresivno i disciplinovano, jedino što nam je nedostajalo to je malo bolja realizacija, naročito u prvom dijelu – kazao je Goran Perišić, pomoćni trener Mladosti.

Marko Burzanović bio je nakon slabijeg prvog poluvremena zablistao u nastavku utakmice – u razmaku od osam minuta, sa dvije asistencije riješio meč. U 49. minutu je oduzeo loptu kapitenu Sutjeske Nikoliću i na drugoj stativi pronašao Zorana Petrovića, kome nije bilo teško da pogodi za 1:0. U 57. Burzanović je prebacio posljednju liniju Sutjeske i lansirao Đurišića, koji je utrčao iz drugog plana i golom ispunio obećanje, dato dan pred meč – sigurnu pobjedu, uz makar dva gola u protivničkoj mreži.

“Nije prijatno kada izgubite derbi, ostaje nam da napravimo analizu i izvučemo pouke, kako bismo što prije nadoknadili ove bodove”, prokomentarisao je trener Sutjeske Nebojša Jovović.

IMG_4502Sutjeska je imala zlatnu priliku da povede u finišu prvog dijela, kada je Igor Ivanović izašao sam na golmana Ljuljanovića, ali nije uspio da ga lobuje. Pitanje je, međutim, da li bi to bilo zasluženo vođstvo, jer je više  prilika imala Mladost, posebno Burzanović u 9. i Lakić u 15. minutu, kada je pogodio prečku.

Tek, nakon golova domaćina u nastavku izostala je reakcija Nikšićana, koji su  mogli da prime treći, pa i četvrti gol (šanse Adrovića i Lazarevića), a onda su se vratili u meč tri minuta prije kraja – Brazilac Žildemar pokazao je kvalitet i na malom prostoru, iz okreta, pogodio za 2:1. Bilo je, ipak, prekasno za bod – tri minuta regularnog duela, plus tri minuta nadoknade, protekla su prebrzo za Nikšićane.

Sastavi timova:

MLADOST: D. Ljuljanović, Z. Petrović (B. Lazarević 62′), M. Đurišić, I. Novović, M. Lakić, V. Martinović, B. Kopitović, M. Burzanović (Igumanović 75′), A. Adrović, M. Raičević (L. Petričević 90′), S. Bukorac

SUTJESKA: S. Damjanović, D. Božović (Miloš Bakrač), I Ivanović, S Kovačević (Bojan Božović 64′), S Ličina, N Stijepović (Jildemar Dias Paixao 64′), V Vuković, J Nikolić, N Shimura, D Zarubica, I Ćuković