ŠAMPIONI!!! Budućnost 1 – Mladost 2

Mladost šampion 1Dva kola prije kraja više nema dileme – pobjedom u gradskom derbiju, i to protiv direktnog i najbližeg konkurenta, Mladost je stigla do prve titule u klupskoj istoriji. Sasvim zasluženo, jer je ekipa Nikole Rakočevića od početka do kraja sezone bila dominatna na domaćoj sceni.

Tim Nikole Rakojevića pobijedio je večeras Budućnost sa 2:1 na terenu najvećeg rivala za titulu i zasluženo osvojio prvu šampionsku krunu u svojoj istoriji. Dva kola prije kraja 1.CFL Mladost ima čak deset bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala čime je šampionska trka i zvanično završena.

Mladost je do 21. pobjede ove sezone došla golovima Milana Đurišića u 34. i Zorana Kokota u 78. minutu. Jedini pogodak za Budućnost postigao je Momčilo Raspopović u 51. minutu. Na golu Mladosti istakao se kapiten Mileta Radulović koji je u ključnim momentima bio na visini zadatka i omogućio pobjedu svom timu.

Mladost šampion 2

Golovi: Raspopović 51 min (Budućnost);  Đurišić 34 min, Kokot 79 min (Mladost)

Kartoni: Budućnost: Raspopović (žuti) 16 min, Pajović (žuti) 68 min, Radunović (žuti) 90 min

Sudije/delegat: Veselin Radunović, Pavle Radovanović, Slavko Radulović, Nikola Razić, Aleksandar Marković, Miodrag Božović

Sastavi:

Budućnost: Ljuljanović, Raspopović, Pajović, Radunović, Pejaković (Seratlić od 67 min), Mitrović, Đalović, Mirković, Vušurović, Burzanović (Vujačić od 78 min), Raičković (Hočko od 67 min)

Mladost: Radulović, Đurišić, Petričević, Rudović (Kuč od 90 min), Šćepanović, Lakić, Radulović, Raičević, Petrović (Kokot od 45 min), Novović, Vuković

Iznenađenje je priredio Mornar, koji je u Pljevljima pobijedio Rudar 1:0. Odlučujući pogodak postigaao je Jovan Vučinić u 31. minutu. Golman Rudara Miloš Radanović je promašio penal u 74.minutu.

Bokelj je u Kotoru, golovima Dejana Pepića u 31. i Dejana Đenića u 85. minutu, savladao Petrovac 2:1. Jedini pogodak za Marko Marković u 50. minutu.

Sutjeska i Zeta igrali su u Nikšiću 0:0, dok je Dečić u Tuzima pobijedio Iskru 2:1i i prekinuo seriju od šest uzastopnih poraza.

Do pobjede došao je golovima Iljira Camaja u 15. i Dalibora Đukića u 31. minutu. Jedini pogodak za Iskru postigao je Goran Burzanović 72. minutu.

Pobjedu je upisao i Grbalj, koji je u Radanovićima savladao Lovćen 2:0, golovima Ilije Tučevića u 3. i Ivana Jablana u 64. minutu.

Šćepanović i dalje na čelu liste strijelaca

Fudbaler Mladosti, Marko Šćepanović, sa 17 postignutih golova, vodeći je na listi strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore. Napadač Zete, Darko Bjedov, postigao je 16, dok su Boris Kopitović iz Petrovca i Dejan Zarubica iz Sutjeske upisali po 13 golova.

Rezultati 31. kola:

• RUDAR – MORNAR 0:1 (0:1)  Vučinić 31.
  • BUDUĆNOST – MLADOST 1:2 (0:1) Raspopović 51 – Đurišić 34, Kokot 78.
  • BOKELJ – PETROVAC 2:1 (1:0) Pepić 31, Đenić 85 – Marković 50.
  • SUTJESKA – ZETA 0:0
  • DEČIĆ – ISKRA 2:1 (2:0) Camaj 15, Đukić (penal) 45 – Burzanović 73. (Burzanović je promašio penal u 73.)
  • GRBALJ – LOVĆEN 2:0 (1:0) Tučević 3, Jablan 64.