Remi Mladosti protiv Senice

Fudbaleri Mladosti i slovačke Senice igrali su danas u Podgorici neriješeno 2:2, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Slovački predstavnik poveo je golom Jana Kalabiške u 33. minutu, nakon ogromne greške golmana Miroslava Vujadinovića u procjeni prostora.

Izjednačio je Ivan Knežević u 54. iz jedanaesterca dosuđenog zbog faula nad Seratlićem. Neujednačenost sudijskog kriterijuma viđena je u 73. minutu kada nije priznat pogotak Aleksandra Šofranca koji je glavom savladao protivničkog golmana, a pritom bio vučen za dres od defanzivca gostujućeg tima.

Novo vođstvo Senici donio je internacionalac iz Obale slonovače Lamine Dirasuba u 76. minutu. Mladost je imala nekoliko prilika za pogotke do kraja utakmice, a konačan rezultat postavio je, efektnim pogotkom, Japanac Taku Išihara u 85. minutu.

Revanš utakmica biće odigrana u četvrtak, 25 jula u Senici. Današnja utakmica je pokazala da Mladost može očekivati pozitivan rezultat na gostovanju.

prema: (Vijesti, MINA)