Petrovac – Mladost 1:1

Petrovac-MladostPetrovac – Stadion pod Malim brdom

Vodeća Mladost osvojila je bod, dok su Rudar i Budućnost ostvarili pobjede u 23. kolu Prve crnogorske lige. Mladost je u Petrovcu igrala sa istoimenim domaćim timom neriješeno 1:1.Domaćin je poveo golom Filipa Kalačevića u 38. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Marko Šćepanović u 62. minutu iz jedanaesterca. Petrovac je tim remijem prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza. Slijedi pauza prvenstva zbog utakmica reprezentacija.

Golovi: Kalačević (Petrovac) 38 minut, Šćepanović (Mladost) 62minut, jedanaesterac

Kartoni:

Petrovac: Radović (50min.) žuti, Dragojević (62min.) žuti, Mikijelj (62min.) žuti, Bulatović (90min.) žuti
Mladost: Novović (82min.) žuti

Sudije: Dražen Petrić, Miodrag Gardašević, Božo Ćorsović, Aleksandar Marković, Marko Stanković i Danijel Dević

• Sastavi:

Petrovac: Kalačević, Radović,  Dragojević, Mikijelj, Vujović, Joboshi, Kajević, Kopitović, Woo,
Čolaković, Golubović

Mladost: Radulović, Šćepanović, Novović, Tomanović, Đurišić, Vuković, Lakić, Radulović,
Raičević, Muhović, Pejović

• Izmjene:

Petrovac: Kalačević-Trajković 79 min, Kopitović-Bulatović 89 min,

Mladost: Muhović-Petrović 57 min, Raičević-Petričević 71 min, Tomanović-Kokot 81 minut,

Izjave pred utakmicu:

“Mirni smo i svjesni da još nije gotovo. Najbitnije je da u narednih nekoliko kola budemo psihološki stabilini, bez obzira što smo svjesni prednosti koju imamo”, izjavio je Nikola Rakojević, trener Mladosti.

“Mislim da se nalazimo u dobroj formi I to je pokazala utakmica u Pljevljima. Sastale su se dvije najbolje ekipe u ligi I bio je to kvalitetan meč, jedino što je nedostajalo su bili golovi, a moglo ih je biti na obje strane. Trudićemo se da nastavimo sa dobrim partijama I rezultatima, a naš naredni protivnik je ekipa Petrovca. Oni se nalaze u serjiji negativnih rezultata. Doveli su novog trenera koga izuzetno cijenim i to može da donese promjene u njihovoj igri. Kvalitetna su ekipa i neće nas zavarati njihov negativan niz. Moramo dati sve od sebe kako bi došli do pozitivnog rezultata, a za koliko će to biti dovoljno ostaje da se vidi“- rekao je Novović.