Pali u samom finišu

DAN: Fudbaleri Mladosti poraženi su sinoć na „Sančez Pichuanu” od Sevilje sa 0:3, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Igrao je tim Nikole Rakojevića hrabro, a u samom finišu utakmice primili su dva gola i već sada, slobodno se može reći, oprostili se od Evrope. Međutim, i pored ovakvog poraza, revanš koji se igra za sedam dana u Podgorici biće pravi spektakl.
Španski tim je bolje otvorio utakmicu, a prvo je u 10. minutu zaprijetio Moreno. Minut kasnije zaprijetio je Rakitić, a u 18. minutu zatresla se mreža Miroslava Vujadinovića. Rakitić je bio asistent, a Kolumbijac Baka egzekutor. U finišu prvog dijela, po jedna dobra prilika viđena je na obje strane. Prvo je Vitolo dobro šutirao, a Vujadinović odlično intervenisao. Na drugoj strani, nedugo zatim Božo Marković je imao priliku, ali nije uspio da matira Beta.

Držali su se Podgoričani dobro i u nastavku. Istina, imala je Sevilja nekoliko prilika, ali je Vujadinović bio siguran nakon pokušaja Facija u 58. i Semperija dvadeset minuta kasnije. Međutim, u samom finišu crnogorskom predstavniku pala je koncentracija, što je iskusna ekipa Sevilje znala da kazni. Igrao se 82. minut kada je lopta, nakon šuta Perotija, u ruku pogodila Šofranca. Sa jedanaest metara siguran je bio upravo Peroti.

U prvom minutu nadoknade vremena španski predstavnik je postigao treći gol i stigao do ubjedljivog trijumfa. Rakitić je izveo korner, a Kariso glavom iz neposredne blizine pogodio mrežu Miroslava Vujadinovića.