Mladost – Rudar 2:1

Odigrane su utakmice 14. kola Prve crnogorske fudbalske lige. Mladost je u derbiju savladala ekipu Rudara rezultatom 2:1.

U 12. minutu dosuđen je jedanaesterac za Rudar, ali ga Radanović promašio. U 20. minutu dosuđen je penal za Mladost koji je realizovao Adrović. Zečević je vratio Rudar u egal pogotkom u 67. minutu. Ipak, Boris Kopitović je postigao gol za Mladost u 82. minutu i riješio pitanje pobjednika.

Kapiten Mirko Raičević je izjavio:

Bila je to borbena utakmica. Nismo bili na top nivou što se sâme igre tiče, ali bitna je pobjeda. Već za tri dana očekuje nas teško gostovanje na vrućem terenu protiv Dečića. I tamo ćemo da idemo na pobjedu.

Sudije/delegat: Vojin Vojinović, Aleksandar Đikanović, Vladan Todorović, Miloš Novović, Dragan Gorović, Dušan Cvijović

Mladost: Radović, Adrović (⤴Kopitović 55′), Kopitović, Novović, Đurišić, Lakić (⤴Radulović 16′), Bukorac, Petričević (⤴Burzanović 72′), Lazarevič, Raičević, Martinović – trener: Nikola Rakojević

Rudar: Radanović, Alić, Brnović, Golubović, Melunović, Reljić, Soppo, Vuković (⤴Jovanović 78′), Gačević (⤴Zečević 67′), Nestorović, Noma – trener: Mirko Marić

Kartoni: Kopitović (MLA) – Zečević (RUD)

Golovi: Admir Adrović 20′, Boris Kopitović 83′ (MLA) – Miloš Zečević (RUD)

Admir Adrović sa šest postignutih golova vodeći je na listi strijalaca lige u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Iznenađenje kola priredila je ekipa bjelopoljskog Jedinstva. Duel trenutno prvoplasiranog i posljednjeplasiranog tima na tebeli završen je bez golova. Radunović je promašio penal koji je u 8. minutu bio dosuđen za Budućnost, a Jedinstvo je veći dio utakmice bila sa igračem manje – u 35′ minutu isključen je Baošić zbog dva žuta kartona koje je zaradio za svega dva minuta. Tim iz Bijelog Polja upisao je sedmi bod iz 14 odigrainih utakmica.

U ostalim utakmicama, Sutjeska je slavila u Kotoru protiv Bokelja 1:2, a tri boda upisali su i Grbalj i Petrovac u utakmicama protiv Zete i Iskre. Golova nije bilo na Cetinju u susretu Lovćena i Dečića. Mladost igra narednu utakmicu u Tuzima protiv Dečića, a susret se igra u subotu, 19. novembra sa početkom u 13:00 sati.