Mladost nije mogla do senzacije

Fudbaleri Mladosti nijesu uspjeli da izbjegnu poraz protiv ekipe iz Graca, tako da će Šturm nastaviti svoj put ka Ligi Evrope nakon večerašnje pobjede pod Goricom od 3:0.

Šturm je pokazao svoje drugo lice u Podgorici. Ozbiljan pristup od samog starta, kontrola lopte i terena, konkretne prilike, ubitačna realizacija ali i određena doza sreće koju su gosti svakako zaslužili. Mladost je odigrala koliko je mogla, a nije mogla puno protiv ovakvog Šturma večeras. Niko ništa ne može zamjeriti momcima sa Starog aerodroma jer su i u dvomeču protiv Džangasara i oba meča protiv Austrijanaca, pokazali srce, ogromnu borbenost, dobru igru koja je privukla pažnju cijele crnogorske javnosti koja je prepoznala i koja će pohvaliti sve što su “Romantičari” pružili svim ljubiteljima fudbala u Crnoj Gori, prošle, ove a sigurni smo i što će nastaviti da pokazuje u sezonama koje dolaze.

Mladost je u odbranu minimalnog rezultata krenula bez Kaluđerovića koji je prije sedam dana dobio crveni karton. Kako se i očekivalo, utakmica je počela ofanzivom Šturma i tvrdom odbranom naše ekipe.

Igralo se na polovini Mladosti, Šturm je napadao, prijetio i šutirao, tražio gol. U 10. minutu gosti su imali slobodnjak, udarac Likojanisa odbranio je Ljuljanović. Nastavio je Šturm da napada.

U 19. minutu sjajna kombinacija gostiju, Pocman je umakao po lijevoj strani odbrani domaćih, utrčao u šesnaesterac ali njegov pokušaj glavom brani maestralni Ljuljanović.

33. minut je vrijeme kada je Šturm poveo. Alar je sjajno proigrao Rohera pored dvojice naših, a ovaj sa desetak metara nekako provukao loptu pored golmana Mladosti.

Hirlander je nakon toga tukao sa 20-ak metara ali je Ljuljanović po ko zna koji put u ovim kvalifikacijama sjajno reagovao.

Već nakon 6 minuta od prvog gola, gosti “zabijaju” i drugi. Zulekner je naplatio sve promašaje iz prvog meča i sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u donji lijevi ugao gola domaćih.

Poluvrijeme Mladost 0:2 Šturm. U drugom poluvremenu gosti, kao svaka ozbiljna evropska ekipa, nijesu stali i čuvali rezultat već su nastavili da napadaju ka golu Ljuljanovića.

Jedan od tih projektila već u 47. minutu je završio pod prečku gola domaćih, večeras sjajni Deni Alar je “ubio pauka”. Šturm vodi 3:0.

U nastavku ovog, u tom momentu već riješenog meča, Mladosti je poništen gol iz sumnjivog ofsajda, dok su gosti u 66. minutu imali i penal, ali je Ljuljanović potvrdio da je spreman možda da karijeru nastavi u nekoj jačoj ligi.

Gosti su mirni priveli utakmicu kraju, nije bilo izglednijih prilik, tako da će za sedam dana u Gracu gostovati Fenerbahče, dok se Mladost okreće obavezama u domaćem šampionatu i jurišu ka tituli.

Vukićević: Ispali smo od boljega

“Izgubili smo od boljeg. Igrali smo bojažljivo, kao da smo čekali da primimo gol. Drugi pogodak nas je dotukao. Žao nam je, ukazala nam se šansa da napravimo nešto veliko. Nije mi, međutim, žao što smo ispali od boljeg, već što nijesmo pokazali gotovo ništa”, kazao je Vukićević.

Trener Mladosti ipak nije imao šta da zamjeri igračima…

“Nijesmo bili agresivni, nijesmo vjerovali da možemo da napravimo rezultat. Nijesmo pružili ono što smo mogli, to je ono što mi je žao. Nijesmo iskoristili lijepu priliku koja se ne ukazuje svakog dana, ali nećemo zamjeriti igračima. Imamo tri pobjede, zaradili smo nešto novca za klub i idemo dalje”, kazao je Vukićević.

Mladost – Šturm 0:3 (0:2)

Golovi: Reker, Zulekner, Alar /ŠTU

Mladost: 27 Damir Ljuljanović (G), 6 Mirko Raičević (C) (🔁72′), 7 Miloš Krkotić (🔁58′), 8 Stefan Bukorac, 11 Milan Djurišić, 12 Ivan Knežević, 14 Ivan Novović, 17 Zoran Petrović, 19 Marko Ćetković, 20 Stefan Cicmil, 21 Nikola Vukčević – Klupa: S. Ivanović, Roganović, Stijepović (🔁’46), Kopitović, M.Burzanović (🔁72′), Martinović, Vlahović (🔁58′) – trener: Vukićević

Šturm: 27 Jörg Siebenhandl (GK), 8 Sandi Lovric, 9 Deni Alar (C) (🔁46′), 11 Philipp Zuleckner (🔁39′), 14 Charalambos Lykogiannis, 17 Peter Žulj, 19 Marvin Potzmann, 25 Stefan Hierländer, 26 Fabian Koch, 29 Thorsten Röcher (🔁55′), 35 Dario Maresić – klupa: Gratzei, Jeggo (🔁73′), Huspek (🔁86′), Pucheger, Schmerboeck (🔁55′), Schubert, Schmid – Trener: Franko Foda

Žuti kartoni: Bukorac, Vukčević (MLA)