Mladost – Ludogorec 0:3

Fudbaleri Mladosti poraženi su od Ludogoreca pod Goricom 3:0, u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i tako se oprostili od Evrope. Ludogorec je dobio i prvi meč rezultatom 2:0.

Bugarski tim je već u 8. minutu imao priliku da povede. Nakon ubacivanja sa desne strane Saša je sa šest metara loše šutirao i poslao loptu preko gola. Mladost je uzvratila pet minuta kasnije. Burzanović je šutirao sa distance, ali pravo u golmana gostiju.

mladost ludogorec

Gosti su u 23. minutu izborili penal, nakon duela Lakića i Marselinja, ali je Ljuljanović pročitao šut Mocija sa bijele tačke. Ipak, u 38. minutu Ludogorec je poveo. Lukoki je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Ljuljanovića. Dva minuta ranije, pri rezultatu 0:0, poništen je gol Kopitovića zbog ofsajda, jer je Raičević navodno ometao golmana gostiju. Kakva šteta!

Ludogorec je u 48. minutu duplirao prednost. Vanderson je nanizao nekoliko odbrambenih igrača Mladosti, a zatim preciznim udarcem savladao Ljuljanovića. U 64. minutu Lukoki je svojim drugim golom povisio i ujedno postavio konačnih 3:0.

Ludogorec će se u narednoj fazi takmičenja sastati sa Crvenom zvezdom.