Goleada za kraj: Mladost – Lovćen 7:2

Kakva utakmica! Svi koji su danas bili na Starom Aerodromu sigurno su uživali u jednoj od boljih fudblaskih predstava u Crnoj Gori. Na susretu Mladosti i Lovćena viđeno je devet golova i nijedan karton. Mladost je izgleda ostavila najbolje za kraj sezone – ali zbog rezultata sa susreta drugih timova to nije bilo dovoljno da preuzmu da preuzmu prvu poziciju na tabeli i osvoje šampionat.

Već u prvom minutu Mladost je došla do prednosti – Mirko Raičević zatresao je mrežu Lovćena. Osam minuta kasnije, uzvratio je Đurović i izjednačio. U 21. minutu – Mladost ponovo vodi, a Knežević je bio strijelac. Imala je šansu Mladost da uveća prednost u tom periodu. Dva minuta prije odlaska na odmor, Gemistos vraća rezultat u egal – 2:2. Međutim, Mladost vrši pritisak i u sudijskoj nadoknadi vremena Zoran Petrović ponovo dovodi Mladosti u prednost.

Taj gol kao da je zadao šok igračima Lovćena. U drugom minutu nastavka strijelac je ponovo bio Petrović. Mirko Raičević je dobio nezgodan udarac i morao da napusti teren i njega je zamijenio Marko Burzanović. Ubrzo nakon toga – Petrović je upisao het trik – 5:2 za Mladost. Svoj četvrti gol upisao je u 62. minutu i došao u vrh liste strijelaca 1CFL. Za kraj utakmice – Boris Kopitović je postigao pogodat u 2. minutu sudijske nadoknade za konačnih Mladost 7 – Lovćen 2.

Kapiten Mirko Raičević se osvrnuo na utakmicu i minulu sezonu:

Zasluženo smo pobijedili utakmicu protiv Lovćena. Naročito mi je drago zbog Petrovića koji je postigao četiri gola i postao prvi strijelac prvenstva. Sezona za nama bila je dosta turbolentna. Čini mi se da smo na polusezoni ušli sa zaostatkom od 11 poena, a sezonu završili sa istim brojem bodova kao i prvak. Sve u svemu, sezona je bila uspješna.

O nastavku igračke karijere je izjavio:

Imam namjeru da odigram još nekoliko sezona. Sijede razogovori sa upravom.

Mladost – Lovćen 7:2.

Sudije/delegat: Cerović, Raduović, Paunović, Džarić, Bulatović, Nedić

Mladost: Ljuljanović, Roganović, Raičević, Bukorac, Đurišić, Knežević, Kaluđerović, Novović, Martinović, Petrović, Lakić – Klupa: Radović, Jablan, Ivanović, Kopitović, Burzanović, Otani, Petričević – trener: Miodrag Vukićević

Lovćen: Aouad, Tatar, Marković, Korea, Montenegro, Pejaković, Gemistos, Lopičić, Đurović, Marković, Radenović – Klupa:  Perović, Racković, Ćuković, Ilija Martinović, Vujanović, Adžić, Bujiša – Trener: Kantalarovski Dragi

Završena sezona 2016/17

Fudbaleri Budućnosti novi su prvaci Crne Gore. Budućnost je danas u Podgorici, u posljednjem, 33. kolu Telekom Prve crnogorske lige, savladala bjelopoljsko Jedinstvo 4:1 i poslije pet godina osvojila šampionski trofej. Budućnost su do trijumfa, 17. ove sezone, vodili Radomir Đalović u 23, Deni Hočko u 25, Goran Vujović u 37. i Darko Nikač u 65. minutu. Jedini pogodak za Jedinstvo pokazao je Mirza Idrizović u 77. minutu.

Budućnost je šampionat završila sa 57 bodova, koliko imaju i Zeta i Mladost, ali su slabiji u međusobnom skoru. To je treća titula podgoričkog tima, koji je najbolji bio i 2008. i 2012. godine. Plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, pobjedama u posljednjem kolu, potvrdili su fudbaleri Zete i Mladosti.

Zeta je u Golubovcima savladala Bokelj 1:0, pogotkom Pjetera Ljuljđuraja u 37. minutu.

Kotorski tim porazom u Golubovcima oprostio se od Prve lige.Sutjeska je u Nikšiću savladala Rudar 2:0, golovima Ivana Boškovića u 78. iz jedanaesterca i Marka Vučića u 90. minutu.

Pobjedu vrijednu opstanka ostvario je Grbalj, koji je u Radanovićima savladao Petrovac 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Dragan Grivić u 89. minutu.

Golova nije bilo u Tuzima, u duelu Dečića i Iskre.

Budućnost će nastupiti u kvalifikacijama za Ligu šampiona, dok će kvalifikacije za Ligu Evrope igrati Mladost i Zeta. Posljednjeg učesnika kvalifikacija za Ligu Evrope odlučiće duel Sutjeske i Grblja, u finalu Kupa Crne Gore.

Naredne sezone u Drugoj ligi igraće Bokelj, Lovćen i Jedinstvo, dok će prvoligaški status, kroz baraž, pokušati da sačuvaju Rudar i Petrovac. Rival prvoligaškim ekipama biće drugoplasirana i trećeplasirana ekipa Druge lige.