Mladost jesenji prvak: Mladost-Budućnost 2:0

Iskustvo Mladosti nadigralo je mladost Budućnosti. Tim sa Starog aerodroma  fudbalski je gazda Podgorice drugi put u sezoni oborivši „plave“, kojima je prekinuo seriju od 10 mečeva bez poraza. Deveta vezana pobjeda lidera za zimu na toplih +9 u odnosu na prvog pratioca i od juče, naslućuje se, jedinog konkurenta za titulu Rudar.

Nikola Rakojević, trener Mladosti je izjavio:

“Bili smo bolji za ta dva gola. Naučili smo da igramo na rezultat, a svi znamo da je u sportu rezultat najbitniji. Nadam se da ćemo bodovnu razliku uvećati na proljeće Dobro smo odigrali jesenji dio prvenstva i zasluženo smo tu gdje jesmo. Imali smo krajem avgusta malu krizu kao posljedicu igranja u Evropi, kada smo doživjeli dva poraza. Poslije toga smo napravili sve baš onako kako treba. Imamo iskusnu ekipu koja zna šta želi i šta hoće, a pored toga, ima i prostora za napredak. “.

mladost jesenji prvak

Lider cilja svoj prvi šampionski pehar. Sa šest nekadašnjih igrača Budućnosti u postavi, njegov sastav je od početka visokim presingom gušio „plave“, dok su zadnji vezni Raičević (nakon meča „varvari“ mu skandirali „Ćiro kapiten“)  i Lagator brisali napadačke naume protivnika.

Brojne oduzete lopte, Mladost nije naplatila kroz neprecizne udarce Raičevića (1′), Lakića (14′) i Kojaševića (20′), ali je na vrijeme zatresla mrežu gostiju. Kojašević je izveo slobodan udarac sa desne strane, Lagator bez skoka, glavom pogodio ugao gola nemoćnog Ljuljanovića i domaći su od 28. minuta vodili.

“Bilo je vidljivo bezrazložno opterećenje u našoj igri”, objasnio je kasnije pomoćni trener Budućnosti Vladan Tomić.

Do poluvremena, „crveni“ su mogli praktično da riješe meč, ali je neizvjesnost održao Ljuljanović, koji je u situaciji „jedan na jedan“ zaustavio Kojaševića. Ni ulazak Burzanovića, ni neprekidna pjesma „varvara“ sa zapadne tribine, nisu razmrdali „plave“, lišnih probojnosti i dubine igre. Tek u 65. minutu prvi put su ozbiljnije ugrozili rivala – udarac Markovića sa 30 metara Mileta Radulović je odbio u korner, baš kao i četvrt časa kasnije šut Burzanovića.

Mirna i disciplinovana Mladost, ubrzo je dočekala šansu da prelomi susret i rutinerski je iskoristila – Lagator je oteo loptu Pejakoviću i dodao je Kojaševiću, koji je produžio do Đurišića. Desni bek nije imao milosti prema bivšem klubu –  pogodio je za 2:0 i gestikulacijom pokazao da je utakmica završena.

MLADOST – BUDUĆNOST 2:0 (1:0)

Podgorica – Stadion na Starom aerodromu. Gledalaca: 1500. Sudija: Pavle Radovanović (Podgorica). Pomoćnici: N. Radulović (Podgorica), M. Stanković (Cetinje). Žuti kartoni: Raičković, Mirković, Burzanović (Budućnost).

Strijelci: Lagator u 28. i Đurišić u 83. minutu (Mladost).

MLADOST: Mileta Radulović, Pejović, Lakić, Miloš B. Radulović, Đurišić, Lagator,  Raičević, Muhović (od 89. Petrović),  Novović, Šćepanović (od 90. Kuč), Kojašević (od 87. Rudović).

BUDUĆNOST: Ljuljanović, Radunović, Tomković, Simović, Mitrović (od 66. Vukčević), Raičković (od 46. Burzanović), Mirković (od 55. Marković), Pejaković, Hočko,  Vušurović, Ilinčić.

izvor: Vijesti