Mladost – Iskra 0:0

Nakon pauze za reprezentacije, nastavljena je Prva crnogorska fudbalska liga. Po idelanim uslovima za igru i pred punim tribinama stadiona na Starom Aerdoromu, fudbaleri Mladosti i Iskre odigrali su bez golova.

img_20160910_160053_1

Trening kamp FK Mladost

Mladost – Iskra 0:0.

Sudije: P. Radović (Podgorica), D. Dević (Bar), A. Đikanović (Nikšić), M. Nedić (Berane). Delegat: P. Đukić (Berane), kontrolor: A. Gerina (Podgorica).

Postave:

Mladost: Ljuljanović, Lakić, Kopitović, Igumanović (Lazarević 80′), Raičević (c), Vlaisavljević, Bukorac (Petričević 65′), Marko Burzanović (Novović 54′), Đurišić, Martinović,  Adrović
klupa: Radović, Kopitović, Novović, Petrović, Lazarević, Radulović – Trener: Rakojević

Iskra: Lakićević, Radunović, Danko Kovačević (Perutović 78′), Savićević (G. Burzanović 72′), Drinčić, Petrović-Njegoš, Krstović, Mladenović, Kalezić (c), Bulajić, Bošnjak
klupa: Bulatović, Kaluđerović, Novović, Burzanović Goran, Perutović, Šćepanović, Božović – Trener: Dragićević

Kartoni: Burzanović 44′, Lakić 47′, Kopitović 60′, Petričević 90′ (Mladost) – Lakićević 77′ (Iskra)

U ostalim duelima, Budućnost je u Kotoru igrala sa Bokeljom 2:2 i prekinula seriju od pet uzastopnih pobjeda na startu šampionata. Bokelj je, golovima Miloša Nikezića u 53. i Dejana Kotorca u 56. minutu, poveo 2:0. Na 2:1 smanjio je Luka Mirković u 78, a konačan rezultat postavio je Risto Radunović u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Petrovac je na Cetinju savladao Lovćen 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Anđelo Rudović u 70. minutu. Minimalnu pobjedu ostvario je Dečić, koji je u Petrovcu savladao Zetu 1:0. Pitanje pobjednika riješio je Matija Božanović u 12. minutu. Prvu pobjedu ove sezone upisao je Grbalj, koji je u Radanovićima pobijedio Jedinstvo 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Ilija Tučević u 66. minutu. U posljednjem meču ovog kola, sjutra u Nikšiću (18.30), sastaće se Sutjeska i Rudar.