Mladost dala dva gola u gostima i remizirala protiv Nefčija

Mladost ponovo živi evropski san. Mali podgorički klub remizirao je u Bakuu protiv Nefčija u kvalifikacijama za Ligu Evrope (2:2).

Izabranici Nikole-Peca Rakojevića bolje su ušli u duel protiv favorizovanog rivala, a nakon promašene dobre šanse Ivana Vukovića u 12. minutu, u 34. minutu Mladost je doveo u vođstvo mladi vezista Dušan Lagator, baš na asistenciju Vukovića.

neftci mladost gsr fm

No, gol kao da je opustio naše igrače, koji su samo dva minuta kasnije vadili loptu iz mreže – strijelac je bio Kamal Gurbanov. Izjednačujući gol dao je krila domaćem timu, koji je do poluvremena bio bolja ekipa. U nastavku je bolju igru domaćin krunisao golom kapitena Araza Abdulajeva u 55. minutu, nakon asistencije Ruslana Gurbanova.

Mladost se, međutim, nije predavala, a opet je Vuković bio u sjajnoj šansi u 72. minutu. Nije pogodio, ali jeste rezervista Luka Mirković u 87. minutu na asistenciju Mirka Raičevića. Mirković je u 63. minutu zamijenio strijelca prvog pogotka Lagatora.

Mladost će u Podgorici imati veliku priliku da prođe u narednu rundu kvalifikacija, pošto je Nefčiju potrebna pobjeda ili remi sa tri ili više postignutih golova. To im će biti težak zadatak, jer prema internet stranici UEFA-e, obje prave šanse azerbejdžanski tim je pretvorio u pogotke.