Grbalj – Mladost 1:0

U 10. kolu 1.CFL, Mladost je u Radanovićima poražena od Grblja 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Vojin Pavlović u 68. minutu. Stadion Donja Sutvara potvdrio je status neugodnog terena za Mladost, jer su “Romantičari” pretrpjeli šesti uzastopni poraz na gostujućem terenu Grblja.

Kapiten Mladosti Mirko Raičević se osvrnuo na današnji susret:

Prvo poluvrijeme je bilo ok, bili smo ravnopravni rivali. U drugom poluvremenu protivnik je bio bolji i zasluženo je pobijedio.

Sastavi timova:

Mladost: Ljuljanović, Adrović, Petričević, Burzanović (🔄 Kopitović 76′), Novović (🔄 Bukorac 65′), Vlaisavljević, Igumanović, Kopitović (🔄 Radulović 42′), Lakić, Petrović, Đurišić

Grbalj: Pavlović, Tučević (🔄 Vujović 80′), Grivović, Vukčević, Carević, Drinčić (🔄 Jablan 66′), Garuch, Nikolić, Carević, Manojlović, Zorica

Žuti kartoni: Pavlović, Tučević (Grbalj) – Arović (Mladost)

Sudije/delegat: Marjan Paunović , Đorđije Ražnatović , Dragan Mijušković , Mileta Šćepanović , Amil Gerina , Sreten Đurović

U ostalim susretima, vodeća Budućnost pobijedila je u Tuzima ekipu Dečića 2:1 i upisala sedmi trijumf ove sezone. Do trijumfa došla je golovima Nikole Vukčevića u 25. i Nikole Vujovića u 51. minutu. Pogodak za Dečić postigao je Vule Vujačić u 32. minutu.

Bokelj i Lovćen igrali su u Kotoru 0:0, dok je Zeta na Stadionu pod Goricom golom Pjetera Ljljđuraja u 32. minutu trijumfovala u duelu sa bjelopoljskim Jedinstvom rezultatom 1:0. Sutjeska i Petrovac igrali su u Nikšiću 0:0, a golova nije bilo ni u Pljevljima, u duelu Rudara i Iskre.

Budućnost je, nakon desetog kola, prva na tabeli sa 23 boda. Mladost je druga sa 18, trećeplasirani Dečić osvojio je 16, a po bod manje Sutjeska, Zeta i Iskra.