FK Mladost – Nefči Baku 1:1

Mladost se plasirala u drugo kolo kvalifikacija za LE!!!

Golovi: 71′ Araz Abdulajev 0-1; 90+1′ Ivan Vuković Giga 1-1 (asistencija: Jasmin Muhović)

GIGA je heroj Mladosti! Iskusni napadač je u 91. minutu odgovorio na gol Nefčija u revanšu prvog kruga kvalifikacija za Ligu Evrope, a izabranici Nikole-Peca Rakojevića “preživjeli” još sedam minuta sudijskog dodatka za plasman u drugi krug. Meč pod Goricom završen je rezultatom 1:1, pa Mladost ide dalje zahvaljujući golu više u gostima (2:2).

Mladost je sjajno odolijevala u prvom poluvremenu, a u 51. je imala šansu utakmice. Giga Vuković je sjajno proigrao Milana Đurišića koji je bio sam ispred golmana ali je Alister Mader, prvi pomoćnik neopravdano pokazao ofsajd poziciju. Uslijedila je kontra Nefčija, Mileta Radulović je bio savladan, ali je Miloš Lakić sa gol linije izbacio loptu.

Uslijedilo je 20 minuta bolje igre gostiju, koju su krunisali golom Abdulajeva u 71. minutu. Samo minut kasnije pomoćni sudija Mader i glavni Kevin Klensi su napravili veliku grešku kada očigledno igranje rukom Badalova nijesu kaznili penalom.

Ipak, Mladost je navalila, tražila gol i došla do njega. Jasmin Muhović je pronašao Gigu Vukovića u kaznenom prostoru, a on iskusno “zalomio” dvojicu defanzivaca i pogodio u desni ugao u prvom minutu sudijske nadoknade.

Tekst: Vijesti foto: Vijesti (Savo Prelević)

Nakon utakmice, Giga je izjavio:

” Bila je teška utakmica po teškom vremena. Nefči je odlična ekipa, ali nekad kvalitet ne pobijedi. Bili smo autsajderi, ali smo dali sve od sebe i došli do zasluženog prolaza. Hvala publici, koja je vjerovala u nas i kada smo gubili. Drago mi je zbog pogotka, jer sam išao silaznom putanjom od kada sam se vratio iz Koreje. Imamo sedam dana da se spremimo za Kukeši i nadam se da ćemo biti pravi u tom dvomeču! “