Dečić – Mladost 2:0

Mladost je poražena na gostovanju ekipi Dečića. Prvi gol za Tužane postigao je Vujačić u posljednjem minutu prvog poluvremena. Konačan rezultat postigao je Golubović u 89. minutu susreta. Na taj način Dečić je uspio da se revanšira za poraz koji je doživio na stadionu FK Mladost u četvrtom kolu 1CFL.

Sastavi:

Dečić: Mijatović, Kuč, Vujačić (Camaj 88′), Đuranović (Golubović 83′), Tuzović, Mijušković, Božanović, Pepić, D. Đukić (Toskić 66′), Mihailović, Yves Ntankeu – trener: Mulalić

Mladost: Radović, Radulović (Kopitović 79′), Kaluđerović, Martinović, Petrović (Vlaisavljević 58′), Novović, Adrović, Đurišić, Raičević, Burzanović (Igumanović 68′), Bukorac – trener: Nikola Rakojević

Golovi: Vule Vujačić, Radivoje Golubović (DEČ)

Kartoni: Edvin Kuč (DEČ)

Sudije/Delegat: Danijel Dević, Nikola Dabanović, Predrag Radovanović, Slavko Radulović, Saša Bezarević, Veselin Radunović

U ostalim susretima kola, Budućnost je savladala ekipu Lovćena sa čak 5:0. Time su osvojili titulu “jesenjeg šampiona”.

Nakon boda osvojenog protiv Budućnosti u srijedu, fudbaleri Jedinstva uspiali su trijumf na gostovanju Iskri. Bjelopoljci su do prednosti došli pogotkom Nikolića u 33. minutu, da bi nakon izjednačenja koje je domaćinu donio Šćepanović sa bijele tačke, mrežu Danilovgrađana zatresao Hajrović za velika tri boda u gostima. Jedinstvo je po prvi put ove sezone pobjeglo sa samog dna i prepustilo ulogu fenjeraša ekipi Lovćena.

Nova tri boda osvojila je i ekipa Petrovca koja je pred svojim navijačima minimalnim rezultatom savaldala ekipu Grblja. Pitanje pobjednika meča odigranog na stadionu pod Malim brdom riješio je Rudović u 28. minutu susreta.

Sigurni pred svojim navijačima bili su i fubaleri Rudara u odmjeravanju snaga sa Bokeljom. Pljevljaci su do pobjede došli golovima Alena Melunovića – vezista Rudara mrežu gostiju tresao je u 61. i 69. minutu susreta.

Jedini susret 15. kola Telekom 1. CFL u kojem nije bilo pogodaka odigrali su ekipe Sutjeske i Zete na Gradskom stadionu u Nikšiću.

Narednog kola, u subotu 26. novembra sa početkom u 13 sati, igra se podgorički derbi na Stadionu FK Mladosti.