Budućnost – Mladost 1:0

Podgorički derbi pripao je ekipi Budućnosti. Fudbaleri Budućnosti pobijedili su večeras u na svom terenu ekipu Mladosti 1:0, u utakmici petog kola Prve crnogorske lige.

bud mla djalo ciro

Budućnost je upisala peti trijumf i zadržala maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu šampionata. Odlučujući pogodak postigao je nekadašnji reprezentativac Radomir Đalović u 41. minutu sa ivice kaznenog prostora.

“Budućnost zasluženo pobijedila, bila je boljia u posjedu, imala je i više šansi, na kraju krajeva postigla je i gol. Kada mi već nismo iskoristuili dvije šanse koje smo imali u prvom poluvremenu, bilo je  vjerovatno da će se desiti ono što se dogodilo. Pribojavao sam se neuigranosti, došlo nam je puno novih igrača, žao mi je što se to osjetilo baš u ovom meču. Ovaj poraz nam je nauk, da vidimo gdje smo griješili, da jače radimo”, izjavio je nakon susreta trener Mladosti Nikola Rakojević.

U poslednjoj utakmici kola, susret Petrovca i Jedinstva završen je bez pogodaka – 0:0. To je bjelopoljskom timu prvi bod ove sezone. Na jučerašnjim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Rudar – Zeta 1:1, Sutjeska – Grbalj 1:1, Dečić – Bokelj 1:3 i Iskra – Lovćen 1:0.

bud mla grafikaBudućnost je, nakon petog kola, prva na tabeli sa maksimalnih 15 bodova. Po deset bodova osvojili su Mladost, Zeta i Iskra, a sedam Rudar, Sutjeska, Bokelj i Petrovac. U fudbalskom šampionatu Crne Gore slijedi dvonedjeljna pauza zbog obaveza reprezentacije na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a šesto kolo na programu je 10. septembra.

Nakon reprezentativne pauze, u šestom kolu 1.CFL sastaju se: Grbalj – Jedinstvo, Lovćen – Petrovac, Mladost – Iskra, Bokelj – Budućnost, Zeta – Dečić i Sutjeska – Rudar.